ארועים מתוכננים  |  הטלפון של מזכירות בית יהושע 09-8997267  |  
 
למועדי התפילות בבית הכנסת
חגי תשרי תשע"ט

לחץ כאןבחירות לרשות המועצה
ולועד המקומי 30.10.18


לפרטים נוספים לחץ כאן


 

התחברות לחברים

12.9.09
זיימן אליעזר
 
קורות חיים זיימן אליעזר
 
אליעזר נולד בשנת 1918 בצכיה בעיירה טורקה (היום בתחום אוקראינה). העיירה שוכנת ליד הנהר סטרי. המשפחה כללה 5 אחים, 3 אחים היו ממייסדי בית יהושע: אליעזר, אריה וצבי.  האחים האחרים ניספו בשואה. אליעזר למד בטורקה בבית ספד יסודי ובתיכון, והתחיל ללמוד באוניברסיטה. אליעזר היה חבר בתנועת עקיבא, ובגיל צעיר יחסית מונה לראש קן. נאמר לו שבארץ דרוש מקצוע יצרני, ולכן הוא הלך ללמוד נפחות.
 
 בגיל 21 (אוקטובר 1939) אליעזר עלה לארץ (הפליג מרומניה). האוניה נתפסה ע"י הבריטים והוא ישב במחנה המעצר בעתלית, משם ברח והצטרף לחבורה של עקיבא שישבה בחדרה, ובשנת 1940 הצטרף לבית יהושע.
בקיבוץ אליעזר עבד במסגרות, כמו כן הוא היה פעיל בתחום הציבורי, והיה חבר ברוב הוועדות שהיו בקיבוץ. בנוסף לכך היה סדרן עבודה.
 
כאשר התפרק הקיבוץ (בשנת 1949), אליעזר יצא עם רכוש דל שכלל 25 תרנגולות וחצי פרה. הוא התקבל לעבודה במסגרייה של דולפק (מכפר נטר), והרוויח יחסית הרבה, כ-200 לירות לחודש, כאשר המשכורת הממוצעת של יוצאי הקיבוץ הייתה כ- 100 לירות לחודש.
 
בשנת 1951 התחתן אליעזר עם מיכאלה ונולדו להם בהמשך שתי בנות, טובה ועטרה.
 
בכסף שהרוויח אליעזר הוא בנה את ביתו,  וכן עזר לאחיו אריה וצבי לבנות את בתיהם.
לאחר מכן אליעזר פתח מסגריה בשותפות עם אריה אחיו ועם עמנואל הולנדר. המסגרייה יצרה בעיקר לולים. בתקופה הזאת היה ביקוש רב ללולים לתרנגולות וכן לגידול אפרוחים (רוב חברי המושב וכן המושבים והקיבוצים באזור גידלו תרנגולות).
 
לאחר מכן עבד אליעזר כאינסטלטור. ומשנת 1972 עבד במשך 12 שנה כמזכיר של מושב בית יהושע.
 
בשנת 1984 אליעזר חלה במחלת לב ועבר ניתוח מעקפים. כאשר החלים, עבר לעבוד במושב מאור כמזכיר.
 
אליעזר נפטר בפברואר 1997 .
 
 
 
[חזרה למעלה]      [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]