ארועים מתוכננים  |  הטלפון של מזכירות בית יהושע 09-8997267  |  
 
למועדי התפילות בבית הכנסת
חגי תשרי תשע"ט

לחץ כאןבחירות לרשות המועצה
ולועד המקומי 30.10.18


לפרטים נוספים לחץ כאן


 

התחברות לחברים

חנה (רוזין) מיכאלי

 

נולדתי בפולין בעיר טרנובצק בשנת 1925 ובאותה שנה עליתי לארץ עם אמי ואחי ירמיהו שהיה אז בן שלוש. אבא, שכבר היה אז בארץ קיבל את פנינו ושכר עבורנו דירה בתל-אביב. כמו כל תושבי הארץ באותם ימים, גם אנחנו חיינו בצמצום רב. פה נולדו גם שתי אחיותי.

גרנו בתל-אביב בצריף בתוך פרדס – היום נמצאת במקום זה כיכר דיזנגוף. אבא עבד בנגריה ואמא היית עקרת בית שידעה בחוכמתה להסתדר עם מה שיש – וזה לא היה הרבה.

בגיל 14 הצטרפתי לתנועת הנוער שנקראה "צופי ציון עקיבא". הקן התל-אביבי עבר תהפוכות רבות ועבר ממקום למקום. אך החברה הייתה נהדרת, איכותית ומגובשת. בגילנו הצעיר שום דבר לא הפריע לנו

בתנועה הכרתי את חיים והיינו חברים שבע שנים טובות ואז נישאנו.

בגיל 18 יצאתי להכשרה מטעם התנועה לקיבוץ בפתח-תקווה. היינו שם 22 חברות וחברים, עבדנו בעבודות חוץ שונים וכך פרנסנו את עצמנו. אני עבדתי בבית-חולים לחולי נפש "גהה" וכל בוקר הגעתי לשם ברגל וכך גם חזרתי אף על פי שהמרחק היה רב. עשיתי זאת על מנת לחסוך את דמי הנסיעה. עם כל הקשיים שהיו לנו בחיי יום יום הייתה זאת תקופה נהדרת. כולנו היינו צעירים חדורי הכרה ציונית, והחברות הייתה ערך חשוב מאד. אחרי שנתיים עזבנו את הקיבוץ בפתח-תקווה והצטרפנו לחברים בבית-יהושע.

לבית יהושע הגעתי בשנת 1944 עם חברי חיים מיכאלי ובשנת 1946 ערכנו את נישואינו. לא אהבתי ת עבודות השדה ואת עבודות השירותים. היה לי מזל להתקבל כמטפלת בילדים.כל שנותי בקיבוץ עבדתי כמטפלת עם הפירוק והפיכת המקום למושה המשכתי לטפל בילדים וגם כגננת וכמשפחה אומנת.

במשך הזמן נולדו לי שלושה ילדים – שתי בנות חיה'לה ויעל ובן נחומי.

עברתי כמה טרגיות במשפחה אך אני משתדלת להישאר שפויה ולכן המשכתי לעבוד עם ילדים אף על פי שעברתי את גיל היציאה לגימלאות.. כיום אני מתנדבת במרכז יום לקשישים של המועצה ולספריה של בית יהושע.

אני משתדלת למלא את חיי בתוכן. אני מרבה לבקר בתיאטרון, משתתפת במכללה למבוגרים ומבלה עם חברים משכבר הימים.

זכיתי, ויש לי 8 נכדים ושני נינים הגורמים לי נחת רב.

 

 

 

[חזרה למעלה]      [הוספה למועדפים]       [מפת האתר]       [יצירת קשר]